YG İşletme Sorumluluğu

ilekaplanmuhendislik

YG İşletme Sorumluluğu

Yüksek gerilim tesislerinin kontrol ve düzeninin sağlanması aşamasında ilgili personele ihtiyaç duyulur. Buna göre Yüksek Gerilim Hattının bulunduğu tesislerde, gerekli belge ve niteliklere sahip Elektrik Mühendisinin bulundurulması Resmi Gazetede yayımlanmış olan Elektrik Yüksek Gerilim Tesisleri İşletme Sorumluluğu Yönetmeliği zorunlu kılmaktadır.

Yetkisiz kişilerce trafo ve yüksek gerilim hattında yapılan manevra işlemleri istenmeyen can ve mal kaybına yol açmaktadır. Bu sebeple, Elektrik Yüksek Gerilim Tesislerinde can ve mal güvenliğinin sağlanması, ekonomik kayıpların önlenmesi için gerekli işletme hizmetlerinin yürütülmesini üstlenen yetkili kişilere “Yüksek Gerilim İşletme Sorumlusu” denir.

Yüksek gerilim işletme sorumluluğunu üstlenecek mühendislerin ‘’Elektrik Yüksek Gerilim Tesisleri İşletme Sorumluluğu’’ belgesine sahip olmaları gerekmektedir.

Kuvvetli akım tesislerinde yüksek gerilim işletme sorumlusu olarak Elektrik Mühendisliği hizmeti vermekteyiz. 

Bilgi ve teknik destek almak için aşağıdaki iletişim formunu kullanabilir,  ya da 0224 514 33 54 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Yazar hakkında

kaplanmuhendislik administrator